Wiesz, że Honda jest największym producentem motocykli? Teraz już tak

Ale to nie wszystko, a w zasadzie początek naszej gorącej liczby najważniejszych faktów na temat tego japońskiego producenta. Jesteś ciekaw, co dalej? Czytaj dalej i trzymaj się mocno, bo wjeżdżamy ostro.

Kilka ciekawych faktów z historii Hondy

Fakt pierwszy: Pierwszy motocykl Hondy miał pojemność 98 cm sześciennych

Tak, pierwszym motocyklem wprowadzonym do oferty Hondy był Dream Type D o pojemności 98 cm sześciennych. Motocykl trafił do sprzedaży pod koniec lat 40. ubiegłego wieku.

Fakt drugi: Kompaktowy Civic okazał się prawdziwym sukcesem rynkowym

Prawdziwy sukces rynkowy Hondy w kontekście rynku samochodowego przypada na 1972 r., w którym to w sprzedaży pojawił się model Civic. Japończykom udało się w końcu podbić portfele europejskich klientów. Honda Civic zaskakiwała rekordowo niskim spalaniem i satysfakcjonującym przy tym komfortem podróżowania.

Fakt trzeci: Honda Accord biła swego czasu rekordy popularności

Mimo że Honda nie ma już w swojej europejskiej ofercie modeli Accord, to nie zawsze tak było. Jeśli spojrzeć globalnie, to Accordowi Honda także wiele zawdzęcza; w połowie lat 70. Accord był jednym z najlepiej sprzedających się aut w swoim segmencie.

Honda Accord

Zdjęcie Hondy zgodnie z warunkami licencjonodawcy, sklepu z częściami Honda motocykle – Enduro 7.

Fakt czwarty: To Honda CR-V dała początek zupełnie nowemu autosegmentowi

Honda CR-V nakreśliła zupełnie nowy segment – klasę miejskichcrossoverów. Co prawda pierwsza generacja tego modelu nie była spektakularnym sukcesem, to dziś Honda produkuje już jej czwartą generację.

Fakt piąty: Honda NSX wyprzedzała swoój rynek

Pierwsza generacja Hondy NSX mógł pochwalić się znakomitymi osiągami oraz innowacyjnymi na tamten czas technologiami inżynieryjnymi. Auto bazowało na aluminiowym podwoziu i nadwoziu, czego mogła tylko pozazdrościć niemiecka konkurencja. Poza tym NSX została wyposażona w elektroniczny układ sterujący pedałem gazu oraz elektroniczne wspomaganie kierownicy. Co więcej – jednostka napędowa Hondy osiągała rekordowe 8 tys, obrotów na minutę, a osiągi NSX porównywano do takiej konkurencji, jak Ferrari.

Fakt szósty: Honda jest obecna na rynku także jako producent samolotów

To żaden mit; Honda weszła w rynek samolotów. W swojej ofercie ma m.in. model o nazwie katalogowej HA-420, który debiutował w 2005 r.

Fakt siódmy: Acura jako pierwsza debiutowała na rynku marek luksowych

Honda jako pierwsza wprowadziła na rynek swoją luksusową markę-córkę Acurę. Dopiero z czasem Toyota zdecydwała się na ruszenie z Lexusem, a wiele lat później Nissan ze swoim Infiniti.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)