Tynki w budynkach są najważniejsze!

Tynki są jedną z ostatnich rzeczy o jakie musimy zadbać podczas remontowania lub stawiania nowych ścian. Jest to element, który wewnątrz zapewnia odpowiednią dekorację i estetykę, a z zewnątrz ma także być odporny na rozmaite warunki atmosferyczne.

Wiele lat temu korzystano z tynków wapiennych, które niestety cechowały się bardzo krótką trwałością i błyskawicznie pękały, pozostawiając brzydkie ślady na ścianach i sufitach. Później zaczęto wybierać tynki cementowo-wapienne, które robi się z mieszaniny cementu, wapnia, piasku i wody. Takie rozwiązanie pozwoliło wzmocnić tynk i sprawić, że nie pęka on już tak bardzo. Gotowe mieszaniny można kupić w sklepach budowlanych i hurtowniach, więc wyeliminowano czynnik ludzki, kiedy to poszczególne warstwy mogły się różnić proporcjami. Kładzenie tynków cementowo-wapiennych praktykuje się do dzisiaj, chociaż na rynek coraz bardziej wchodzą tynki gipsowe. Nie są jednak one w stanie wyprzeć swoich poprzedników w pełni.

Kolejną rewolucją w sposobie kładzenia tynków było wykorzystanie tynków maszynowych. Przez lata taka technologia nie była możliwa do wykorzystania, a całą pracę wykonywano ręcznie. To oczywiście miało negatywne odbicie w jakości. Krzywizny na ścianach i nierówności na sufitach były na porządku dziennym. Na dobrą sprawę nikt nie zwracał na to szczególnej uwagi, ponieważ osiągnięcie idealnego efektu było prawie niemożliwe. Na szczęście tynki maszynowe otworzyły przed nami nowe furtki. W dzisiejszych czasach położenie idealnie równego tynku nie stanowi problemu. Odpowiednio ustawiona maszyna nałoży na ścianę wystarczającą ilość tynku, następnie go wygładzając. Jest to fantastyczna oszczędność materiałów, a także czasu. Ręczne kładzenie tynków trwało wieki. Wykorzystanie tynków maszynowych zaleca się przede wszystkim przy potrzebie okrycia wielkich powierzchni.

Obecne zapotrzebowanie sprawia, że tynki maszynowe są teraz jedyną słuszną opcją. Człowiek własnymi rękami nie byłby w stanie uzyskać takiej efektywności w identycznym czasie. Każdy klient indywidualnie może wybrać czy interesują go tynki cementowo-wapienne czy gipsowe. Obie metody tynkowania mogą zagwarantować oszałamiający efekt na ścianach i sufitach, a w końcu to jest najważniejsze. Tynk ma przede wszystkim stanowić dobrą ozdobę dla surowych ścian, którym trzeba nadać blasku. Funkcjonowanie w pomieszczeniach bez otynkowania byłoby mało komfortowe, ponieważ ludzie po prostu lubią wysoką estetykę.

Zobacz więcej: Tynki cementowo-wapienne Kraków | http://www.inside-system.pl/Oferta/tynki

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)