Ostatnie posty

Jakie są zalety gier planszowych? Dowiedz się i już dziś…

Kwi 14, 17 Jakie są zalety gier planszowych? Dowiedz się i już dziś…

Gry planszowe przeżywają swoją drugą młodość i coraz częściej goszczą na rodzinnych spotkaniach. Stają się nieodłącznym elementem zjazdów czy spotkań towarzyskich, budują pozytywne relacje, zacieśniają więzy i są źródłem rozrywki. Jakie rodzaje gier sprawdzają się najlepiej?

więcej

Wyposażenie gastronomii

Kwi 13, 17 Wyposażenie gastronomii

Zakładając własny biznes w branży gastronomicznej, trzeba wziąć pod uwagę koszty jakie generuje profesjonalne wyposażenie kuchni gastronomicznej. Warto mądrze zainwestować, ponieważ dobra jakościowo kuchnia gastronomiczna jest połową sukcesu. Pamiętaj, że wyposażenie gastronomii musi być przede wszystkim wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz niezawodne. To ono w dużym stopniu będzie generować Twój zysk w przyszłości. Cena powinna być sprawą drugorzędną, gdyż najważniejsza jest wysoka jakość produktów. Jeśli Twój budżet jest za mały, możesz pomyśleć o zakupie używanego sprzętu gastronomicznego. Bardzo często lokale, które zakończyły swoją działalność pozbywają się sprzętu i akcesoriów kuchennych za grosze. Niestety wiąże się to najczęściej z brakiem gwarancji na zakupione rzeczy – nie możesz określić z góry przez jak długi okres posłużą Twojej działalności. Innym sposobem na pozyskanie gotówki jest m.in. ubieganie się o dotacje z UE, kredyt bankowy, lub leasing. Wiele profesjonalnych punktów, które zajmują się sprzedażą wyposażenia gastronomicznego, oferują sprzedaż ratalną. Jest to korzystne rozwiązanie, więc warto przeanalizować tę opcję. Kuchnia gastronomiczna niemal w każdym lokalu wygląda inaczej. Przed zakupem wyposażenia powinieneś dokładnie zapoznać się z tym, co jest absolutnie niezbędne do danego typu gastronomii. Wyposażenie zależy również od wielkości pomieszczenia. Przykładowo, jeśli pragniesz założyć budkę z kebabem powinieneś zakupić m.in. opiekacz gazowy lub elektryczny, nóż elektryczny lub ręczny do kebaba, szufelki do kebaba, grille do bułek, ostrzałki i części zamienne. Jeśli Twoim marzeniem jest pizzeria, to niezbędnym zakupem jest m.in. piec do pizzy, podstawa pod piec do pizzy, łopaty do pizzy, szczotki do czyszczenia pieca, blachy do pieczenia pizzy, siatki do wypieku pizzy, pojemniki na ciasto, deski pod pizze, radełka, łopatki do pizzy oraz inne niezbędne akcesoria. Pamiętaj, że im mniejszy lokal gastronomiczny, tym mniejsze koszty. Standardem w kuchni gastronomicznej jest m.in. lodówka, kuchnia, chłodziarko-zamrażalka, garnki i akcesoria kuchenne, zestawy sztućców, talerze, pojemniki na dania na wynos, uniformy dla kucharzy, meble kuchenne na wymiar oraz wiele więcej. Wszystko zależy od charakteru Twojej przyszłej działalności oraz indywidualnych preferencji. Warto dokładnie przemyśleć swoje wydatki i wszelkie sposoby ich zminimalizowania.

Reklama: http://kuchnie-wyposazenie.pl/

więcej

Najlepsze rzeczy dla maluszka!

Kwi 13, 17 Najlepsze rzeczy dla maluszka!

Jeśli w naszym domu już niedługo pojawi się nowy członek rodziny, powinniśmy jak najszybciej wybrać się na specjalne zakupy. W końcu dzieci korzystają z innych rzeczy i akcesoriów niż osoby dorosłe. Zadbajmy więc dużo wcześniej o wspaniałą wyprawkę dla naszego noworodka. Dzięki temu dobrze przygotujemy go do wejścia w prawdziwe życie.

więcej

Prezent w dawnym stylu

Kwi 13, 17 Prezent w dawnym stylu

Styl retro zawsze miał swoich miłośników, jednak w ciągu ostatnich kilku lat święci triumfy. Coraz częściej w tym stylu urządzane są domy i mieszkania, wraca także moda oraz inspiracje dawnymi latami. Jak wybrać prezent dla osób, które uległy magii tego tylu i jaki bibeloty sprawią im prawdopodobnie nieopisaną radość? Oto kilka prostych inspiracji na oryginalne prezenty.

więcej

Przyjemne gotowanie

Kwi 11, 17 Przyjemne gotowanie

Jak wszystkim wiadomo potrzeba jedzenia jest oczywistą koniecznością, ale umiejętność gotowania już nie. Jednak jest to niewątpliwie przydatna sztuka. Jednak przecież nie każdy rodzi się z tym samym talentem!
Gastronomia to ogromny rynek, trudno sobie wyobrazić świat bez restauracji, knajp, barów czy nawet budek z fast-foodami. Wiadomo więc każdemu kto jest najlepszym kucharzem w danej okolicy, gdzie serwują najlepszą pizzę, gdzie jest najtaniej, a w którym lokalu karta menu to tylko przerost formy nad treścią. Otóż jesteśmy świadomi zapewne, że to opinie negatywne jak i pozytywne pomimo znacznego wkładu potencjału ludzkiego kształtują także inne czynniki. Jednym z takich czynników jest sprzęt gastronomiczny. Bowiem wyposażenie gastronomii jest także jednym z kluczowych elementów osiągnięcia sukcesu na tym rynku. Zwykły zjadacz chleba – jak przyjęło się mówić, ma w domu lodówkę, zamrażarkę, piekarnik, kuchenkę czy piec kuchenny, a coraz rzadziej spotykane by ktoś nie miał w domu zmywarki. W większości gospodarstw domowych, jeżeli nie we wszystkich, takie urządzenia jak mikser, blender, sokownik, jak i okapy z wentylatorami są używane na porządku dziennym. Nieco rzadziej choć także popularne – tostery, gofrownice, mikrofale, różnego rodzaju termosy oraz ekspresy do kawy. Wydaje się tego dosyć dużo, a jednak jeżeli chodzi o lokale, w których urządzane są większe imprezy niż przyjęcie urodzinowe cioci Zosi, gdzie w jednej kuchni przygotowuje się danie na 20 osób – słowo ”dużo” nabiera innego znaczenia. Kto pracował na zapleczu kuchennym luksusowych hoteli ten wie, że oprócz tych podstawowych narzędzi można odkryć dużo ciekawsze. Po tej stronie chłodziarki do wina czy podgrzewane szuflady to nic nadzwyczajnego. Jaki sprzęt gastronomiczny możemy również tam znaleźć ? Przede wszystkim obieraczki ! Obieraczki dosłownie do wszystkiego, zaczynając na ziemniakach (jak i pozostałych warzyw), a kończąc na bananach. Wielkie zamrażarki, piece do pizzy, myjki jaj, płyty indukcyjne, frytkownice, kostkarki do lodu, wszelkie tego typu pomoce są wykorzystywane by przyspieszyć i ułatwić gotowanie profesjonalistą.
Jednak nie powinniśmy czuć się gorzej, bo świat nas rozpieszcza i my również możemy przyspieszyć swoją prace w kuchni czy umilić co poniektórym tą czynność, która jest w ich odczuciu koszmarem. Jeżeli i ty masz problem warto pomyśleć nad zakupem, któregoś ze sprzętu gastronomicznego, gdyż niekoniecznie są one przeznaczone tylko dla fachowców.

Reklama: globalcatering.pl

więcej

Komórki macierzyste w medycynie

Kwi 07, 17 Komórki macierzyste w medycynie

Obecnie przyszłością w medycynie są komórki macierzyste – ich pobieranie i hodowanie cieszy się od dłuższego czasu sporym rozgłosem, a wielu pacjentów śledzi rozwój tej technologii. Warto wiedzieć, dlaczego komórki macierzyste są tak dużą nadzieją, jak się je pobiera i hoduje, a także co można z ich pomocą osiągnąć, by wyleczyć dotąd nieuleczalnie chore osoby.

Czym są komórki macierzyste?

Są to szczególnego typu komórki zwierzęcego organizmu. Komórki te posiadają zdolność proliferacji – oznacza to, że mogą się dzielić potencjalnie nieskończoną ilość razy, dając mnóstwo komórek potomnych na drodze mitozy, czyli nieredukcyjnego podziału komórkowego. To z kolei, jak łatwo można się domyślić, oznacza duży przyrost tkanki. Sama ta cecha byłaby jednak na nic, gdyby nie druga cecha wyróżniająca komórki macierzyste spośród innych komórek zwierzęcych. To możliwość różnicowania się na komórki innych typów. Co to oznacza? Że siłą komórek macierzystych jest zdolność przeistoczenia się w komórki dowolnego rodzaju, by zastąpić chorą lub osłabioną tkankę.

Można wyróżnić różne typy takich komórek. Pierwsze z nich, totipotencjalne, mają nieograniczony zakres różnicowania się. Drugie, pluripotencjalne, nie mogą stać się jedynie komórkami łożyska. Istnieją także komórki multipotencjalne oraz unipotencjalne.

Skąd bierze się komórki macierzyste?

Można pobierać je z kilkukomórkowego zarodka – wtedy są to tak zwane macierzyste komórki zarodkowe. Istnieje też możliwość pozyskania ich z dorosłego organizmu – są to na przykład komórki krwiotwórcze. Teoretycznie szersze zastosowanie powinny mieć te pierwsze, ponieważ są totipotencjalne – mogą zmienić się w dowolne komórki. W praktyce jednak ciągle trwają badania, a zastosowania znaleziono dotychczas głównie dla komórek macierzystych pochodzących z dorosłego organizmu.

Do czego mogą posłużyć?

Komórki macierzyste służą głównie medycynie regeneracyjnej oraz terapii komórkowej. W praktyce oznacza to szansę dla osób chorujących na nowotwory złośliwe, cukrzycę typu I, pląsawicę Huntingtona, a także wiele innych chorób uważanych dziś za szczególnie źle rokujące i zagrażające życiu pacjentów. w ostatnich latach udało się między innymi wyhodować tkankę wątroby, a także znaleźć w dorosłym organizmie komórki macierzyste o cechach zarodkowych. Zainteresowanie badaczy tym tematem jest ogromne – ten typ komórek może stać się drogą do ratowania życia i tworzenia remediów na wiele schorzeń.

Reklama: http://krewpepowinowa.pl/

więcej

Klasyka w najlepszym wydaniu. Jak wybrać białą koszulę?

Kwi 07, 17 Klasyka w najlepszym wydaniu. Jak wybrać białą koszulę?

Biała koszula jest dobra na każdą okazję i chyba większość mężczyzn posiada ją w swojej szafie. Jest to synonim uniwersalności i elegancji. Dobrze sprawdza się nie tylko na formalnych uroczystościach, ale także na co dzień, jako dodatek do dżinsów.

więcej

Cukierki reklamowe dla firm

Kwi 03, 17 Cukierki reklamowe dla firm

Reklama oraz marketing są niewątpliwie ważnym oraz kluczowym elementem w prowadzeniu firmy. Działania mechanizmów marketingowych przyczyniają się do zwiększenia wydajności sprzedażowej danego produktu.

więcej

Materiały ogniotrwałe niezbędne do celów przemysłowych i deweloperskich

Mar 22, 17 Materiały ogniotrwałe niezbędne do celów przemysłowych i deweloperskich

Wiele gałęzi przemysłu i usług potrzebuje rozwiązań odpornych na działanie ognia i ekstremalnie wysokich temperatur. Przemysł hutniczy, motoryzacyjny, odlewniczy, ceramiczny, metalowy, a także branża ciepłownicza to tylko kilka z obszarów, gdzie takie rozwiązania są stosowane.

więcej

Pozbądź się rys na samochodzie

Mar 07, 17 Pozbądź się rys na samochodzie

Łatwo jest się rozkojarzyć za kółkiem i nie zauważyć wystającego słupka podczas parkowania. Jedyne, co słychać, to lekki zgrzyt i już wiadomo, że lakier na samochodzie nie wygląda tak pięknie, jak jeszcze przed minutą. W myślach już obliczasz koszt lakierowania w warsztacie samochodowym. Szlifowanie, szpachlowanie, podkładowanie, lakierowanie, polerowanie – to będzie kosztować majątek. Skąd wziąć takie pieniądze przed wypłatą?

więcej