Snapback – trochę wiedzy praktycznej

Snapback w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „zapinany tył”. Jest to zatem rodzaj czapki z daszkiem, która jest przeciwieństwem do fullcapa – czyli czapki, która nie posiada regulowanego zapięcia.

Czapki snapback, dzięki temu, że można zmieniać ich szerokość – a więc idealnie dopasować do głowy noszącego – występują najczęściej w jednym bądź dwóch rozmiarach. Jest to opozycja do fullcapów, które produkuje się w wielu rozmiarach. Warto zaznaczyć, że standardowo pod hasłem “snapback” kryje się wyłącznie czapka z regulowanym, plastikowym paskiem. Jednak na rynku pojawiają się coraz częściej nowe modele czapek z zapięciem, np. “strapback” – co oznacza, że pasek jest skórzany lub materiałowy, bądź “velcro: – czyli regulacja na rzep. Bez względu na to, z jakiego tworzywa został wykonany pasek, czapka zapewnia idealne dopasowanie do kształtu głowy.

Czapka snapback sama w sobie to niemal synonim miejskiego luzu. Ważne jest jednak to, w jaki sposób taką czapkę się nosi. Bejsbolówka ułożona z daszkiem do przodu, to klasyczne wydanie miejskiego stylu. Jednak w momencie lekkiego zadarcia jej do góry bądź minimalnego obrócenia daszka i założenia okularów przeciwsłonecznych sprawia, że dana stylizacja prezentuje się już zupełnie inaczej.

Czapka snapback, kiedyś używana była jedynie do ochrony przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Dziś jest to element garderoby, który nadaje charakteru całej stylizacji i to zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ci bardziej odważni, zakładają czapkę z daszkiem na wieczorowe wyjścia. Jednak zazwyczaj taką czapkę nosi się do codziennego, ulicznego stylu w zestawieniu ze sportowymi ubraniami i butami.

Czapka snapback dobrze wygląda ubrana zarówno do jeansów, jak i do baggy. Sprawdza się także w stylizacji ze zwykłymi dresami i spodenkami do kolan. Snapback nadaje bardzo luźnego charakteru, więc idealnie pasuje do T-shirtów czy topów. Można ją również zestawić z koszulą i sportowymi butami. Snapbacki pasują każdemu, kto lubi sportowy styl.

Nosząc czapki z daszkiem warto pamiętać o tym, by dbać o nie tak jak o pozostałe części garderoby. W innym przypadku, nie będą prezentować się tak dobrze, jak zaraz po zakupie. Co zatem robić, by zawsze były czyste i nie zniekształcone? Przede wszystkim nie prac ich w pralce. Robiąc to, naraża się materiał na duże deformacje – zwłaszcza, jeśli chodzi o sam daszek. Dlatego, by czapka na długo zachowała swój pierwotny kształt i piękne kolory, najlepiej czyścić ją gąbeczką lub wilgotną szmatką od wewnętrznej strony. Nie należy również stosować proszków i innych, silnych środków piorących. Najlepiej zastąpić je zwykłym, szarym mydłem.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami serwisu: czapki-snapback.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)