Otwieramy Serwis komputerowy

Chyba każdy pracujący na etacie człowiek zastanawia się momentami nad otwarciem własnej firmy. Wszytko ma swoje plusy i minusy, jednak ja właśnie jestem w takim momencie życia, że zastanawiam się nad otwarciem swojej firmy stąd też dzisiejszy wpis na blogu.

Jako że pracuję jako informatyk pierwszy pomysł padł na otwarcie serwisu komputerowego w Krakowie – skąd jak wiecie pochodzę.

Jednak czy otwarcie takowej firmy to na pewno dobry pomysł?

Serwis komputerowy. Kraków od strony podaży i popytu – analiza

Otóż postanowiłem przeprowadzić analizę rynku komputerowego w Krakowie, wprawdzie powierzchowną i nieprofesjonalną, ale zawsze daje jakiś ogląd.

Obecnie branża produktów oraz usług  informatycznych rozrasta się szczególnie ekspansywnie w dużych miastach takich jak Kraków. Wzrasta także strona popytowa na tego rodzaju usługi zwłaszcza za sprawą dużej komputeryzacji wszelkich instytucji.

Jeśli chodzi o stronę podażową – czyli sprzedawców, sprawdzając Kraków w obszarze konkurencyjności usług komputerowych oraz firm oferujących serwis komputerowy można zauważyć duża liczbę przedsiębiorstw w tej branży. Następstwem tego zjawiska są poniekąd  niższe ceny usług takich jak reperacja oraz serwis komputerowy. Kraków jako jedna z większych metropolii w naszym kraju wyróżnia się wielką liczbą podmiotów oferujących usługi z zakresu IT, a także takie jak reperacja, czy serwis komputerowy. Kraków robi się poniekąd w pewnym sensie centrum informatycznym w tym regionie.

Jakie powinny być tego przyszłe efekt?

http://www.sunseco.pl - serwis komputerowyTak jak już wspomniałem dalsze obniżki cen usług  wywołane silną konkurencją w Krakowie. Kolejnym symptomem dużej konkurencji jest dobra jakość usług, co w sumie zwykle powinno być główną kwestią w przypadku takich podmiotów jak serwis komputerowy. Kraków przez dużą konkurencję na tym rynku cechuje jeszcze inna zasada. Otóż w takim nagromadzeniu podmiotów informatycznych warto być elastycznym, dlatego też sporo podmiotów oprócz serwisu komputerowego oferuje także różne inne usługi hardwarowe. Poza tym zw. na duża konkurencję, trzeba inwestować w promocję swojej firmy – jeśli chodzi o promocję tego typu firmy zależy mi nad oczywiście działaniem w zasięgu lokalnym dlatego też zastanawiam się nad zainwestowaniem w pozycjonowanie na określone słowa kluczowe w wyszukiwarkach jak np. “serwis komputerowy Kraków” – jest to fraza regionalna i jest to chyba najpopularniejsza i najbardziej dopasowana fraz do profilu mojej przyszłej firmy. Tak zwane frazy regionalne to słowa kluczowe łączące w sobie  określone słowo+ miasto. Jest to chyba jedna z lepszych form promocji w obszarze regionalnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.9/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)