Prezent w dawnym stylu

Styl retro zawsze miał swoich miłośników, jednak w ciągu ostatnich kilku lat święci triumfy. Coraz częściej w tym stylu urządzane są domy i mieszkania, wraca także moda oraz inspiracje dawnymi latami. Jak wybrać prezent dla osób, które uległy magii tego tylu i jaki bibeloty sprawią im prawdopodobnie nieopisaną radość? Oto kilka prostych inspiracji na oryginalne prezenty.

Zeszyt na przepisy

dla osoby, która uwielbia gotować, dobrym prezentem będzie przepiśnik utrzymany w starym stylu – na kole, gruby, z klimatycznymi grafikami i mnóstwem miejsca na przepisywanie i wklejanie przepisów i rozmaitych kulinarnych porad. Taki prezent jest nie tylko bardzo ładny, ale też całkiem praktyczny – pozwala zgromadzić wszystkie lubiane receptury w jednym miejscu, jest pod ręką i świetnie wygląda na kuchennym blacie.

Wystrój łazienki i kuchni

Ze stylem dawnych lat szczególnie mocno kojarzą się różnego rodzaju flakoniki i słoiczki. Szukając oryginalnych prezentów utrzymanych w retro klimacie warto zainteresować się takimi zestawami. Nie tylko bardzo dobrze wyglądają, ale też mogą by bardzo praktyczne – pomieszczą ręcznie przygotowane olejki i kosmetyki, a także będą stanowiły o wiele ładniejsze od sklepowego opakowanie dla tych kupnych. Podobne pojemniki przydadzą się w kuchni – bardzo ciekawie prezentują się retro puszki na kawę lub herbatę.

Plakat w dużym formacie

Bardzo interesujący element wystroju wnętrz stanowią duże, klimatyczne plakaty. Może to być plakat reklamujący sztukę teatralną lub film w niemym kinie – żaden miłośnik stylu retro im się nie oprze. Plakat w ramie bądź w antyramie wprowadzi do pomieszczenia subtelny urok dawnych ulic. Właściwie każdy pokój w mieszkaniu jest dobrym miejscem na taką ozdobę – od kuchni, aż po łazienkę.

Autentycznie i z duszą?

Targi staroci i wszelkie giełdy, gdzie można kupić naprawdę stare i sentymentalne przedmioty, mogą stać się nie tyle miejscem zakupów, co świetną inspiracją. Niestety, wiele z oferowanych tam rzeczy ma bardzo wysokie ceny, a nie mając wprawy i obycia w robieniu tego typu zakupów łatwo jest paść ofiarą oszustwa. Dlatego też warto postawić na nowe, stylizowane przedmioty. Często nie odbiegają urodą od tych autentycznie starych, wręcz przeciwnie – wnoszą coś nowego do dobrze znanego stylu. Jeśli obdarowywana osoba nie jest kolekcjonerem, stylizowane bibeloty mają równą szansę by jej się spodobać, jak te rzeczywiście wiekowe.

Zobacz: Oryginalne prezenty | http://snob-shop.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)