Kilka najważniejszych faktów o pościeli dziecięcej

Każdy rodzic dba o bezpieczeństwo malucha, chcąc dać mu wszystko to, co najlepsze. Każdy zakup rozpatrywany jest zatem pod kątem przydatności, praktyczności oraz bezpieczeństwa. Niezbędnym wyposażeniem dziecięcego pokoju jest bez wątpienia pościel dla dziecka do łóżeczka, warto zatem poznać kilka patentów na zakup doskonałej jakościowo i całkowicie bezpiecznej pościeli.
Najważniejszy jest materiał

Z związku z tym, że maluch wiele godzin w ciągu doby spędza w łóżeczku, wszystko co się w nim znajduje musi zapewniać wygodny i spokojny sen. Kluczową rolę odgrywa bez wątpienia pościel, która mając stały kontakt  z całą powierzchnią ciała dziecka, musi być miła w dotyku. Powinna ponadto zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, w przeciwnym razie maluch może się przegrzewać lub wręcz przeciwnie – marznąć. Niewskazana jest także pościel z tendencją do podrażniania skóry lub elektryzowania się. Jak nie trudno się domyślić – wszelkie sztuczne tkaniny nie są wskazane, zaś najbardziej pożądanym materiałem jest naturalna bawełna, w tym flanela.

Zwróć uwagę na detale

Materiał jest bez wątpienia kwestią kluczową, jednak warto przyjrzeć się także mniej rzucającym się w oczy detalom. Ważny jest rodzaj zapięcia poszwy. Guziczki stwarzają ryzyko oderwania się i zadławienia w przypadku próby ich połknięcia, zatem najlepsza będzie pościel zamykana na kryty suwak. Szwy powinny być mocne i wytrzymałe, a rozmiar poszwy – dopasowany do wielkości kołdry i poduszki. Zbyt duża pościel stwarza zagrożenie związane z nadmiarem luźnego materiału i uduszeniem malucha. Dlatego też pościel jest dostępna w kilku wariantach wielkości.

Jak każdy produkt dla dziecka, także pościel powinna posiadać odpowiedni certyfikat, który stanowi potwierdzenie, iż na żadnym etapie produkcji nie stosowano szkodliwych dla zdrowia malucha substancji toksycznych czy drażniących. Takiej pościeli możesz zatem używać bez obaw.

Pościel nie powinna ponadto farbować i spierać się  – w końcu cały jej urok polega na wyjątkowej stylistyce. Bajeczne postaci czy zwierzątka zachwycą każdego malucha i sprawią, że czas snu nabierze bajkowego wymiaru. Pościel do łóżeczka dla niemowląt jest zatem jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju malucha, mający bezpośredni wpływ na jakość snu, czyli jedną z najważniejszych fizjologicznych czynności. Niech zatem będzie to pościel o doskonałej jakości i fajnym efekcie wizualnym – zyska na tym wygląd pokoju dziecięcego, maluch oraz rodzice, cieszący się właściwym odpoczynkiem swojej pociechy.

Zobacz: pościel do łóżeczka dla niemowląt | http://senna-sowka.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)