Jakie czapki warto zakładać?

Zarówno kobiety jak i wielu mężczyzn nosi dzisiaj czapki. Niektórzy robią to, aby było im ciepło w głowę, a inni, będąc na przykład policjantami, mają taki obowiązek. Nie brakuje również takich, którzy po prostu lubią czapki. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu nosi się czapki, jest w czym wybierać.

Czapka chroniąca przed słońcem

Jednym z wielu przeznaczeń czapki jest ochrona przed słońcem. Niemniej jednak, nie wszystkie rodzaje czapek spełniają to zadanie. Ażeby czapka była przydatna, gdy słońce mocno grzeje, musi mieć ona odpowiednich rozmiarów daszek. Wybór czapek z daszkiem zdaje się być dzisiaj ogromny, jak jeszcze nigdy przedtem. Warto odrobinę bliżej im się przyjrzeć.

Najnowsze modele czapek

Wydaje się, że za jeden z tych absolutnie najnowszych modeli czapek należy uznać czapkę z szerokim daszkiem, zwaną czasem czapką hiphopowca. Chodzi tutaj o nakrycie głowy, które rzuca się w oczy ze względu na swoje duże gabaryty. nie tylko bowiem daszek jest szeroki i duży, lecz jest taka cała czapka. Jest ona o tyle interesująca, iż można nosić ją na różne sposoby. Niektórzy zakładają ją na czubek głowy, inni przekręcają daszek a na bok, a jeszcze inni robią jedno i drugie.

Inną czapką, która nie jest już aż tak nowa, jednak jest czapką współczesną, jest bejsbolówka. Wydaje się, że czapka ta ma najprostszą budowę, jaka tylko może być. Jest to wąska, prosta czapka z nieco utwardzonym daszkiem. Na pewno za zaletę należy uznać możliwość zmiany kształtu daszka poprzez dowolne jego wyginanie.

Tradycyjna czapka z daszkiem

Obok współczesnych czapek, są również czapki bardziej tradycyjne, które jednak nadal wzbudzają spore zainteresowanie. Są to między innymi kaszkiety. Niegdyś w zasadzie każdy mężczyzna wychodząc z domu ubierał kaszkiet. Jeszcze wcześniej był to absolutnie obowiązkowy element stroju każdego żołnierza. Dzisiaj oczywiście kaszkiety nie są aż tak powszechne, jednak nadal zakłada je wielu mężczyzn, jak również coraz częściej chodzą w nich kobiety. Obecnie kaszkiet, czyli płaską czapkę z małym, często ledwie widocznym daszkiem, nosi się do nieco bardziej oficjalnego stroju. Niewątpliwie, czapka ta nieco mniej pasuje do stroju codziennego.

Warto na pewno także wspomnieć o czapce pokrewnej do kaszkietu. Jest nią gawroszka. Swego czasu, podobnie jak kaszkiet, czapka ta używana była przez mężczyzn należących do wojska. Dzisiaj jednak w wojsku już nie nosi się gawroszek, natomiast wśród zwykłych ludzi ta czapka w stylu retro zdaje się wzbudzać coraz większe zainteresowanie.

Więcej o rodzajach czapek znajdziecie na blogu prowadzonym przez Mirosława – rodzajeczapek.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)