Darmowe zdjęcia ślubne czy fotografie za tysiące?

W fotografii ślubnej uobecniają się trendy, które często ulegają zmianom. Obecnie reportaż z ważnego dnia nie jest wyłącznie surowym zapisem wydarzenia, a stanowi sztukę poprzez dobór odpowiednich kadrów oraz profesjonalnych rozwiązań. Fotograf ślubny wykona portrety plenerowe nowożeńców, pomoże zatrzymać w kadrze najważniejsze momenty przedstawiające samą ceremonię, czy też przygotowania do niej. Czy taka niepowtarzalna pamiątka musi wiązać się z dużym wydatkiem?

Ceny na rynku fotografii ślubnej są bardzo zróżnicowane. Możemy wykonań sesję już za 500 zł, ale koszta osiągają także pułap nawet 9 tysięcy złotych – cena jest po prostu adekwatna do jakości wykonanej usługi. Warto pamiętać, że jest to rodzaj fotografii sezonowej, wykonywanej zwykle od kwietnia do października, co przekłada się na koszt zlecenia. Istotny jest również fakt, czy korzystamy z usług profesjonalisty z firmy uregulowanej prawnie, czy też z pracy „wolnego strzelca”. Ceny są także zależne od miasta, a jeśli zapragniemy wynająć fotografa spoza jego miejscowości zamieszkania, dodatkowo możemy ponieść koszt uregulowania dojazdu. Odpowiedź na pytanie „ile kosztuje sesja ślubna” nie jest jednoznaczna, dlatego że w zakres przedsięwzięcia wchodzi różnorodność oferowanych usług.

fotografia ślubna tarnówPrzede wszystkim należy zastanowić się czego oczekujemy od fotografa, którego zatrudniamy. Cena usługi jest zależna od ilości fotografii ślubnych, które zamierzamy otrzymać – może zadowolić nas kilkadziesiąt zdjęć, ale równie dobrze mamy prawo oczekiwać kilkuset kadrów. Kolejną kwestią jest decyzja, czy dany fotograf ma wykonać wyłącznie sesję plenerową nowożeńców, czy też pragniemy uwiecznić reportaż z całości wydarzenia, rozpoczynając na przygotowaniach, poprzez ceremonię zaślubin, aż po późnonocne godziny imprezy weselnej. Ceny za samą sesję plenerową rozpoczynają się od 700 zł. Jednak najlepiej poszukać w sieci, wpisując na przykład „fotografia ślubna Tarnów cennik” czy „fotografia ślubna Bochnia ceny” z całą pewnością wyskoczy nam mnóstwo ofert fotografów, jak przykładowo tego fotografa – slawekstelmach.com.

Optymalny wydatek za fotografa ślubnego to przedział od 2000 do 3000 zł. Za taką cenę otrzymamy cały reportaż z wydarzenia, który obejmuje bardzo dobrej jakości fotografie w formie albumu lub fotoksiążki, w skład których wchodzi od 200 do 400 wyselekcjonowanych zdjęć. Najdrożsi fotografowie w Polsce kosztują nawet 7000 zł, jednakże są to profesjonaliści, którzy biorą zlecenie na jeden ślub w miesiącu, w związku z czym mają czas na dokładną obróbkę zdjęć. Jeśli mamy ochotę na nutkę ryzyka możemy zdecydować się także na skorzystanie z usługi amatorów, którzy oferują swoje usługi zupełnie za darmo, a praca ta posłużyć ma im do nauki oraz budowania portfolio.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)