Clickery, czyli zupełnie inny rodzaj gier na przeglądarkę. Co musisz…

W clickerach w dużej mierze nie ma żadnego większego sensu ani strategii, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich włączenie w wolnej chwili. Nie wymagają od gracza nieustającej uwagi, „po prostu są”.

Klikanie na miarę złota

Skoro i tak klikasz myszą, może warto sobie to w jakiś sposób uprzyjemnić? Do wyboru masz gry na przeglądarkę – clickery. Gra polega na klikaniu w wyznaczone pole, by otrzymywać punkty za które można np. kupić ulepszenia, wynająć maszyny, podwoić liczbę klików. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj clickera się zdecydujesz.

Piecz ciastka, czyli wielomiesięczna, darmowa rozrywka

Cookie Clicker stał się jedną z najbardziej popularnych gier w tym segmencie i już w kilka dni zdołał pochłonąć setki tysięcy graczy. Przyjemna, ładnie wyglądająca gierka umilała czas spędzony przy komputerze. W początkowej fazie gry jeden klik oznaczał produkcję jednego ciastka, co w późniejszym czasie pozwalało zainwestować np. w pracownika, maszyny, fabryki itd. Po pewnym czasie osiąga się wysoki poziom zmodernizowanej wytwórni, a tym samym skupia nie tylko na produkcji ciastek, ale i na ulepszaniu maszyn, a nawet zainwestowaniu w portale ściągające ciastka z innego wymiaru.

Od zera do miliardera!

Nic dziwnego, że clickery charakteryzują się dużą grywalnością – są proste w obsłudze i nie wymagają od nas nieustającej uwagi. AdVenture Capitalist to gra, w której chodzi jedynie o pieniądze i ich wzrost. Jednak w tym przypadku należy się nieco bardziej wysilić i rozsądnie zarządzać zarówno firmą jak i pracownikami. Pozyskiwanie inwestorów może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o zwiększenie wartości firmy. Za dodatkowe zyski w późniejszym etapie gry nie odpowiadają już Twoje kliknięcia, tylko kupienie potrzebnych aktualizacji i ulepszenie działania całej struktury. Każdy rodzaj takiej gry zaczyna się od pojedynczych kliknięć użytkownika.

Skąd popularność clickerów?

Gracz jest systematycznie nagradzany za swoją „pracę”, a tym samym jego motywacja do dalszych działań rośnie. Pozyskiwanie coraz to nowszych materiałów, szybsza praca np. fabryki sprawia, że w grę najzwyczajniej w świecie chce się grać. W lepszych clickerach pod całą tą otoczką kryją się elementy strategii i logicznego wykorzystywania zdobytych już materiałów.

Kilka etapów gry w clickera

  1. Etap pierwszy – zależny od użytkownika. Gracz samodzielnie klika w wyznaczone miejsce i zbiera za to punkty, które w kolejnym etapie musi mądrze wykorzystać.
  2. Etap drugi – zakup ulepszeń i przyspieszeń. W tej fazie uczestnik decyduje się na zakup wszelkich udogodnień, których zadaniem jest przyspieszenie całego procesu pozyskiwania punktów.
  3. Etap trzeci – wprowadzenie elementów strategii. Tutaj gracz może stanąć przed poważnym wyborem pomiędzy resetowaniem całej gry, ale uzyskaniem w zamian bardzo rzadkiego surowca albo kontynuowaniem gry bez względu na składane propozycje. Na tym etapie rozpoczynają się pierwsze kalkulacje i przemyślenia związane z inwestycjami.

Artykuł zredagowany z pomocą profesjonalnego klikacza, Grzegorza Szczęśniaka z portalu MadGamer.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)