Budownictwo i nowe technologie

Budownictwo w naszym kraju nabiera tempa. Wciąż przybywa nowych domów, ale także budynków o dużo większych gabarytach, takich jak biurowce, wieżowce czy wielkie hale magazynowe lub produkcyjne.W zależności od wielkości budynku, jego przeznaczenia oraz miejsca budowy, stosuje się różnorodne technologie. Współczesne technologie dają wiele możliwości, jednak ich wybór zależy często od czasu i pieniędzy, jakie możemy lub chcemy przeznaczyć na budowę domu.


Wśród nowoczesnych technologii pojawiły się na przykład energooszczędne domy szkieletowe prefabrykowane, domy modułowe czy domy murowane z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, takich jak pustaki z ceramiki poryzowanej, beton komórkowy, silikaty lub elementy keramzytobetonowe.Jeżeli zaś chodzi o tynki okazuje się, że coraz szersze grono zwolenników zyskują tynki maszynowe. Wykonanie takich tynków wiąże się z zaopatrzeniem w odpowiedni agregat. Niestety jego koszt jest wysoki, dlatego też tym sposobem tynkowania warto zainteresować się, gdy planujemy wytynkować większą powierzchnię ścian czy sufitu. Dobrze będzie wtedy zamówić ekipę fachowców, która oferuje właśnie ten rodzaj tynków. Koszty usługi obniżymy wtedy, dzięki skróconemu do minimum czasowi, potrzebnemu do nałożenia tynku. Praca ta bowiem wykonana będzie niemal natychmiast, co w porównaniu z tradycyjnym sposobem, jest jej mocną stroną. Również cena materiału bardzo zachęca. Okazuje się bowiem, że wszystkie oferowane na rynku tynki maszynowe są wydajniejsze od tynków tradycyjnych.

Tak więc zastosowanie takiego rodzaju tynku nie tylko skróci czas pracy, ale także znacznie obniży koszty.
Co ważne, agregaty tynkarskie używane do tynków maszynowych nadają się do kładzenia nie tylko bardzo modnych ostatnio tynków gipsowych, ale także tych o tradycyjnym składzie i zastosowaniu, czyli cementowo – wapiennych.
Tynki cementowo wapienne składają się z cementu, wapna, piasku i wody. Po ułożeniu tynk ten ma lekko chropowatą fakturę i nawet po dokładnym wygładzeniu pozostaje szorstki. Nie hamuje on przepuszczania pary wodnej przez mury i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.
Takie tynki cementowo wapienne najlepiej sprawdzają się w miejscach suchych i takich o zwiększonej wilgotności powietrza, na przykład w łazience, ale także tam ,gdzie występuje ryzyko uszkodzenia mechanicznego (klatka schodowa, garaż). Są również niezastąpione w przypadku wyrównywania dużych krzywizn powierzchni murowanych. Stanowią idealne podłoże do montażu wszelkich okładzin.Jak widać nowoczesności nie da się powstrzymać, tym bardziej, że dzięki niej znacznie podnoszą się standardy wykonawcze.

Zobacz: Tynki maszynowe Kraków | http://www.inside-system.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)